740531-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster – TI 2023-1161 Transport av avvattnat slam Gnesta kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTI 2023-1161 Transport av avvattnat slam Gnesta kommun
BeskrivningUpphandlingen omfattar hämtning, transport och avsättning av avvattnat slam från Gnesta och Björnlunda avloppsreningsverk i Gnesta kommun. Upphandlingen omfattar även hämtning, transport och avsättning av uttjänt material från fosforfällor som mellanlagras på slamplattan vid Björnlunda avloppsreningsverk.
Intern identifierareTI 2023-1161
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
BeskrivningDenna upphandling avser tjänster inom hämtning/transport/avsättning av slam.
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelGenerell del (1)
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster