740544-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Transport av slam – Transport och omhändertagande av avvattnat slam
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Transport och omhändertagande av avvattnat slam
Beskrivning: Borttransport av avvattnat slam från Stadskvarns avloppsreningsverk samt omhändertagande och slutanvändning av slammet.
Intern identifierare: 23/136
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90513700 Transport av slam
Ytterligare klassificering (cpv): 90513600 Avlägsnande av slam, 90513800 Behandling av slam, 90513900 Hantering av slam
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000