2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Inköp och uppsättning av Julgranar
Beskrivning: Kommande Upphandling avser ramavtal gällande inköp av granar samt leverans och uppsättning av julgranar inom staden. Stockholm stad sätter varje år ut ca 70 stycken granar jämnt utspridda på gator och torg. Granarna är mellan 8-18 meter höga men tyngdpunkt på 10-12 meter. De flesta platser har ett inbyggt fundament i marken, på ett fåtal platser används tillfälliga cementfundament.
Intern identifierare: T2025-03548
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39298910 Julgran