740634-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Diverse reparationer och underhåll – Underhålls- och servicearbeten Bygg
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUnderhålls- och servicearbeten Bygg
BeskrivningUpphandlingen avser service- och underhållsbyggen samt mindre ny-, till- och ombyggnadsarbeten avseende bygg-, målnings-, plåtslagnings-, VVS- och ventilationsarbeten. Upphandlingen avser även service- och underhållsarbeten inom mark, vatten, brunn m.m. Uppdragen ska utföras på NSR:s anläggningar i nordvästra Skåne. Vald leverantör har det kompletta ansvaret, inkl. samordningsansvaret, för tilldelade uppdrag och projekt och ska vara ensam kontaktperson mot NSR för samtliga frågor i dessa.
Intern identifierare24/0339
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50800000 Diverse reparationer och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelMalldokument