2. Förfarande
Förfarande
Titel: Sotningstjänster
Beskrivning: Sotningstjänster i kommunerna Göteborg, Mölndal, Partille, Kungsbacka, Härryda, Lerum, Lilla Edet, Stenungsund och Tjörn. Sotningen ska genomföras utifrån de frister som fastställts av respektive kommun. Ersättning utgår enligt taxor som fastställts av respektive kommun, och betalas av fastighetsägaren. Upphandlingen genomförs enligt LUK - tjänstekoncession.
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Öppet förfarande, 1 steg Annonseras i TED
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90915000 Ugns- och skorstenssotning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98383:Lot:1