740824-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tyngre motorfordon – Lastbil för markservice 2023
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLastbil för markservice 2023
Beskrivning1 st. lastbil för markservicearbeten till teknik- och fastighetsförvaltningen.
Intern identifierareTFN/2023:00387
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34140000 Tyngre motorfordon
Ytterligare klassificering (cpv): 34100000 Motorfordon, 34134100 Lastbilar med flak, 34144000 Motorfordon för särskilda syften, 34144420 Saltspridare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareLastbil för markservice 2023