740827-2023 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Kompletterande Andningshjälpmedelsupphandling, portabla syrgaskoncentratorer samt befuktare.
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelKompletterande Andningshjälpmedelsupphandling, portabla syrgaskoncentratorer samt befuktare.
Beskrivningx
Intern identifierareRB2023-0348
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningKompletterande upphandling av Andningsbehandlingshjälpmedel. Avser produktområde F G I J från upphandling RB2022 0061. F= Befuktare G= Högflödesbefuktare I= Syrgaskoncentrator portabel J= Syrgaskoncentrator portabel lätt. Samupphandling med region Kronoberg.
Intern identifierareKompletterande Andningshjälpmedelsupphandling, portabla syrgaskoncentratorer samt befuktare.