741-2018 - ÄndringSverige-Avesta: Avfallstransport
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Externa transporter
Referensnummer: 17-089
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90512000 Avfallstransport
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avseende transporter av avfall från återvinningscentraler till avfallsanläggningar. Upphandlingen är uppdelad i två avtalsområden: Fjärrtransporter respektive Lokala transporter. Anbud kan lämnas på ett eller båda områdena.