2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tvätteritjänster av skyddskläder till renrum, labb, verkstad och övrig tvätt
Beskrivning: KTH har ett behov av en leverantör som kan tillgodose tvätt av skyddskläder som används i renrum, labb och verkstad. Samt tvätt av egenägda renrumskläder och arbetskläder inom laboratorium. Tjänsen innefattar hämtning, tvättning och återleverans. Det finns även behov av att hyra renrumskläder. Det finns även visst behov att tvätta borsdukar och handdukar.
Intern identifierare: V-2024-0746
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Huvuddel