741042-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Programvara och informationssystem – Borlänge 2047 - Ny planetarieteknik
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelBorlänge 2047 - Ny planetarieteknik
BeskrivningProcurement of digital planetarium installation at 2047 Science Center Borlänge kommun
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:87622:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning, 32330000 Apparater för ljud- och videoinspelning samt ljud- och videoavspelning, 32340000 Mikrofoner och högtalare, 32350000 Delar till ljud- och videoutrustning, 32300000 TV- och radioapparater, ljud- eller videobandspelare eller videoavspelare, 48520000 Programvara för multimedia, 48930000 Programvara för utbildning och underhållning, 51100000 Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning, 51310000 Installation av radio-, televisions-, ljud- och videoutrustning, 51610000 Installation av datorer och databehandlingsutrustning, 72260000 Programrelaterade tjänster