74131-2021 - ResultatSverige-Huddinge: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal VVS-konsulter
Referensnummer: HB/2020:422
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar:
— Uppdragsansvarig/ Senior VVS-porjektör
— Handläggande VVS-projektör
— Biträdande VVS-projektör
— Stödfunktioner som projektör för mark- och VA-ledning, styr- och övervakning samt energispecialist
Samtliga avrop som VVS-konsulter kommer vara uppdrag inom ombyggnationer, nybyggnationer, mindre hyresgästanpassningar och tillbyggnader inom hela Huge Bostäders och Huddinge Samhällsfastigheters.fastighetsbestånd.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71315200 Byggkonsulttjänster, 71321000 Tekniska konstruktionstjänster för maskintekniska och elektriska installationer i byggnader, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation, 71800000 Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen