74134-2021 - ResultatSverige-Helsingborg: Reparation och underhåll
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Serviceavtal hissar och lyftanordningar
Referensnummer: FF/SBF dnr 186/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal för service av hissar och lyftanordningar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50000000 Reparation och underhåll, 50530000 Reparation och underhåll av maskiner, 50740000 Reparation och underhåll av hissar, 50750000 Underhåll av hissar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen