741346-2023 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Kompletterande Andningshjälpmedelsupphandling, portabla syrgaskoncentratorer samt befuktare.
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kompletterande Andningshjälpmedelsupphandling, portabla syrgaskoncentratorer samt befuktare.
Beskrivning: x
Intern identifierare: RB2023-0348
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Kompletterande upphandling av Andningsbehandlingshjälpmedel. Avser produktområde F G I J från upphandling RB2022 0061. F= Befuktare G= Högflödesbefuktare I= Syrgaskoncentrator portabel J= Syrgaskoncentrator portabel lätt. Samupphandling med region Kronoberg.
Intern identifierare: Kompletterande Andningshjälpmedelsupphandling, portabla syrgaskoncentratorer samt befuktare.