74135-2021 - ResultatSverige-Jönköping: Energi och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Energikonsulttjänster
Referensnummer: 17/185
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71314000 Energi och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för senare avrop av energikonsulttjänster som bland annat genomförande av energideklaration och energikartläggning enligt lagkrav samt övriga energikonsulttjänster.
AUA. 21 Översiktlig information om objektet
Planerad avtalsstart är 1.4.2021.
AUA. 22 Objektets läge
Jönköpings kommun
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71314200 Energiförvaltning, 71314300 Konsulttjänster för energibesparing
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen