74137-2021 - ResultatSverige-Sandviken: Transporter (utom avfallstransport)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flyttservice
Referensnummer: KS2020/593
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60000000 Transporter (utom avfallstransport)
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser flyttservice samt mindre del magasinering av gods. Avropsberättigade är Sandvikens kommun och kommunens samtliga bolag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60000000 Transporter (utom avfallstransport), 63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen