741646-2024 - Resultat
Sverige – Reparation och underhåll av utrustning i byggnader – Service av Hissar, Rulltrappor och Portar
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelService av Hissar, Rulltrappor och Portar
BeskrivningLeverantören ska svara för löpande service och underhåll av hissar, portar och rulltrappor. Service och underhåll utförs enbart på de hissar som inte omfattas av garanti. Jourberedskap och åtgärd för evakuering av personer från stillastående hissar omfattar hela beståndet, oavsett om garanti föreligger.
Intern identifierareSN 2024/0169
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000