741720-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tolktjänster – Tolkförmedlingstjänst
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTolkförmedlingstjänst
BeskrivningDenna upphandling avser Tolkförmedlingstjänster för Region Uppsalas alla verksamheter samt alla privata vårdgivare som har avtal med region Uppsala, enligt beskrivning i Kravspecifikation och Mall för upphandlingskontrakt och tillhörande bilagor.
Intern identifierareUPPH2023-00233
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79540000 Tolktjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000