741747-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll – Fordonsservice och reparationer
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFordonsservice och reparationer
BeskrivningLindesbergs kommun välkomnar intresserade anbudsgivare att lämna anbud avseende upphandling av verkstadstjänster. Denna upphandling är avsedd att täcka stora delar av Lindesbergs kommun behov av bilverkstadstjänster, bilservice och reparationer. Fordonstyperna består av idag av lätta lastbilar och personbilar. Drivmedel för fordonen består av en blandning av El, diesel och bensin. Upphandlingen omfattar även kalibrering och installation av alkolås.
Intern identifierareKS 2024/298
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000