74179-2026 - Resultat
Sverige – Jordbruksmaskiner – Ladugårdsinventarier Sörbyn
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLadugårdsinventarier Sörbyn
BeskrivningUpphandlingen avser totalentreprenad inklusive projektering för ladugårdsinventarier till mjölkladugård, gödsel- och foder anläggning samt djurstalls del
Intern identifierare2025-9103
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 16000000 Jordbruksmaskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerella krav
BeskrivningLadugårdsinventarier Sörbyn
Intern identifierare1655984
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAnbudsområde 1 - Fodersilos, fodersystem
BeskrivningFodersilo, fodersystem
Intern identifierare1671826
Ytterligare klassificering (cpv): 51500000 Installation av maskiner och utrustning
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelAnbudsområde 2 - Fodermixer, fodervagn med räls
BeskrivningFodermixer, fodervagn med räls
Intern identifierare1671738
Ytterligare klassificering (cpv): 51100000 Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelAnbudsområde 3 - Inredning inkl. grindar, koborstar och kraftfoderstationer
BeskrivningInredning inkl. grindar, koborstar och kraftfoderstationer
Intern identifierare1671744
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelAnbudsområde 4 - Mjölktank, spannmaskiner, brunstsystem
BeskrivningMjölktank, spannmålsmaskiner, brunstsystem
Intern identifierare1671745
Del (anbudsområde)LOT-0006
TitelAnbudsområde 5 - Pumpbrunn, gödselbrunn, spaltgolv
BeskrivningPumpbrunn, gödselbrunn, spaltgolv
Intern identifierare1671335
Del (anbudsområde)LOT-0007
TitelAnbudsområde 6 - Gödselpump, omrörare, skrapsystem
BeskrivningGödselpump, omrörare, skrapsystem
Intern identifierare1671347
Del (anbudsområde)LOT-0008
TitelAnbudsområde 7 - Gödselrobot
BeskrivningGödselrobot
Intern identifierare1672227
Del (anbudsområde)LOT-0009
TitelAnbudsområde 8 - Reservkraftaggregat, oljefri komplressor
BeskrivningReservaggregat o oljefrikompressor
Intern identifierare1674329
Del (anbudsområde)LOT-0010
TitelAnbudsområde 9 - Högtryckstvätt
BeskrivningHögtryckstvätt
Intern identifierare1674330