2. Förfarande
Förfarande
Titel: 2025 - Bevakningstjänster, Region Norrbotten
Beskrivning: Upphandlingen avser avtal på Bevakningstjänster för leverans till Region Norrbotten. Upphandlingen omfattar larm- och bevakningstjänster på beställarens egendom och bevakningsobjekt. Upphandlingen omfattar i huvudsak följande delmoment: • Ronderande bevakning • Larmmottagning och larmförmedling • Utryckning och åtgärd vid exempelvis driftslarm, brandlarm och överfallslarm • Personlarm • Tillfällig bevakning vid uppkomna behov
Intern identifierare: 26/10
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Ytterligare klassificering (cpv): 71317200 Hälso- och säkerhetstjänster, 79700000 Undersöknings- och säkerhetstjänster, 79710000 Säkerhetstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000