See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Förhandsinsyn Upphandling hyresavtal lokaler för polisutbildning
Beskrivning: Meddelande om frivillig förhandsinsyn gäller upphandling/tilldelning av ett hyresavtal avseende kompletterande lokaler för den existerande polisutbildningen vid Malmö Universitet. Hyresperiodens början är den 1 juli 2025 och kommer att föregås av ombyggnationer av existerande lokaler. Malmö universitet har för avsikt att tilldela kontrakt genom förhandlat förfarande utan föregående annonsering enligt 6 kap 14 § LOU och ingå avtal med Utvecklings AB Kranen.
Intern identifierare: UPP 2023/102
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45214400 Bygg- och anläggningsarbeten: universitetsbyggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000