74195-2023 - ResultatSverige-Örebro: Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kyl- och värmepumpsarbeten inkl. årlig köldmediakontroll
Referensnummer: 22/183
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser kyl- och värmepumpsarbeten där tillsyn inkl. årlig köldmediakontroll samt service och reparationer ingår.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen