See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Företagshälsa
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att förse Arbetsförmedlingen med externt och professionellt stöd i arbetsmiljö-, hälso- och rehabiliteringsarbetet. Målgruppen är Arbetsförmedlingens samtliga medarbetare. Arbetsförmedlingens tidigare avtal gällande Företagshälsa Nord, Mitt och Syd löper ut den 31 maj 2024 och behöver därför upphandlas på nytt.
Intern identifierare: Af-2022/0106 4900
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Upphandlingen genomförs enligt lag (2016:1145) om offentlig upphandling,19 kap LOU, enligt nedan angivet förfarande: Enstegsförfarande. Upphandlingsformen innebär att tilldelningsbeslut får föregås av förhandlingar med anbudsgivare. Anbud kan komma att antas utan föregående förhandling.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85147000 Företagshälsovård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Krav på leverantören
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generell del
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Pris