742055-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Skogstjänster – Skogstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSkogstjänster
BeskrivningUpphandlingen omfattar förvaltning och skötsel av område Borlänge och Ludvika kommuns skogsinnehav. Anbudsgivare kan lämna anbud för ett eller båda områdena
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 77200000 Skogstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelSkogstjänster - Ludvika
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93947:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 77231000 Skogsskötsel, 77230000 Tjänster förknippade med skogsbruk
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelSkogstjänster - Borlänge
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93947:Lot:2