742266-2024 - Resultat
Sverige – Byggnadssnickerier – Ramavtal för byggtjänster
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal för byggtjänster
BeskrivningUpphandlingen omfattar löpande bygg- och byggservicearbeten, åtgärdande efter vattenskador, golvläggning av parkett och laminat. Även arbeten i anslutning till ombyggnader och lokalanpassningar i beställarens fastigheter förekommer. Nybyggnation kan också förekomma.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 44230000 Byggnadssnickerier
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100103:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45210000 Byggnadsanläggning, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten