74235-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster – Ärendehanteringssystem för IT och Kontaktcenter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelÄrendehanteringssystem för IT och Kontaktcenter
BeskrivningUddevalla kommun genomför en upphandling av ärendehanteringssystem för kommunens IT-avdelning och Kontaktcenter och inbjuder härmed till att lämna ansökan enligt detta upphandlingsdokument.
Intern identifierareKS/2025:147
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72222300 IT-tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48333000 Programvara för kontakthantering, 48510000 Programvara för kommunikation
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000