2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bevakningstjänster till lasaretten i Avesta och Ludvika
Beskrivning: Upphandlingen omfattar bevakningstjänster till lasaretten i Avesta och Ludvika, inklusive inre och yttre rondering, områdesbevakning, larmutryckning, ordningsvaktstjänster samt avspärrningstjänster.
Intern identifierare: HSN 2023/10488
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79710000 Säkerhetstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79711000 Larmövervakningstjänster, 79713000 Vakttjänster, 79714000 Övervakningstjänster, 79715000 Patrullering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000