2. Förfarande
Förfarande
Titel: TI 2023-1192 Utbyte av tunneltelefoni
Beskrivning: Uppgradering av en telefonilösning 3G till 4G. Lösningen är sedan tidigare installerad i ett av Södertälje Kommuns Skyddsobjekt enligt tidigare avtal. Anbudsgivaren har dagens drift- och kontroll av anläggningen. För att en uppgradering ska kunna göras korrekt krävs att nuvarande leverantör gör denna med säkerhetsklassade installatörer samt att rätt komponenter byts ut för att fungera.
Intern identifierare: TI 2023-1192
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Ytterligare om kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 51300000 Installation av kommunikationsutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 32500000 Telekommunikationsmateriel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000