2. Förfarande
Förfarande
Titel: Markandsdialog gällande fartygsanskaffning
Beskrivning: Trafikförvaltningen gör en översyn av lämpliga ägarformer avseende de fartyg som ska trafikera linje 80 framöver.
Intern identifierare: TN 2024-0202
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Ytterligare om kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 60600000 Transport på vattenvägar