See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avfallskärl, tillbehör inklusive montering och distribution
Beskrivning: Kinda kommun bjuder in till upphandling av avfallskärl, tillbehör inklusive montering och distribution. Upphandlingen består av fem anbudsområden. Deltagande upphandlande myndigheter är Kinda kommun, Valdemarsviks kommun och Åtvidabergs renhållning AB.
Intern identifierare: 24/14
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44616200 Avfallstunnor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Generell del
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 1- Fyrfackskärl och enfackskärl med tillbehör och montering distribution av fyrfackskärl med tillbehör samt återtag, demontering och återvinning av begagnade kärl
Beskrivning: Innefattar leverans av fyrfackskärl och enfackskärl med tillbehör och montering distribution av fyrfackskärl med tillbehör samt återtag, demontering och återvinning av begagnade kärl.
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 2 - Bottentömmande kärl
Beskrivning: Bottentömmande kärl.