7425-2022 - ÄndringSverige-Varberg: Kött
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kött och chark
Referensnummer: KS 21/89
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15110000 Kött
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattning
Upphandlingen omfattar köp och leverans av färskt kött och charkprodukter och kommer att resultera i ramavtal för löpande avrop av det samlade behovet under avtalstiden.
Omfattningen kan komma att förändras under avtalstiden. Leverantören förbinder sig att leverera den upphandlande myndighetens verkliga behov.
Köparen garanterar ingen specifik volym då den verkliga volymen både kan överstiga samt understiga angivna volymer. Anbudsgivaren ska leverera de kvantiteter utav varor som avropas. Ramavtal kommer att tecknas med en (1) leverantör.