2. Förfarande
Förfarande
Titel: IT-hårdvara HK 2.0
Beskrivning: Sveriges riksbank ska göra en omfattande renovering och ombyggnad av Riksbankens huvudkontor, det s.k HK 2.0 projektet. För detta krävs en del IT-hårdvara. Denna upphandlings syfte är att tillgodo se behovet av IT-hårdvara för projektet HK 2.0
Intern identifierare: 2025-01023
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30200000 Datorer och datamateriel
Ytterligare klassificering (cpv): 30210000 Databehandlingsmaskiner (maskinvara), 30230000 Datorrelaterad utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000