Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Kommunalt fastighetsbolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tomtbergaskolan: Luftbehandlingsinstallationer AB 04
Referensnummer: HS2019:196
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar en komplett installation för luftbehandling till fullt funktionsfärdig anläggning, vid om- och tillbyggnad av Tomtbergaskolan i Huddinge kommun.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45331210 Installation av ventilation, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen