74272-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Vara: Reparation och renovering
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetsunderhåll, golv, målning, vent. och VVS, Vara kommun
Referensnummer: 2017-126
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45453000 Reparation och renovering
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling av fastighetsunderhåll och reparationsarbeten på kommunens fastigheter inom följande fackområden:
— Golv,
— Målning,
— Ventilation,
— VVS.
Sista anbudsdag.
Anbudet skall vara Köparen tillhanda senast 2018-03-29 23:59 .
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45331210 Installation av ventilation, 45432000 Golvläggning och -beläggning samt tapetsering, 45432100 Golvläggning och beläggning, 45432110 Golvläggning, 45442100 Målning, 45442180 Ommålning, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 98341130 Fastighetsskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen