74272-2020 - ResultatSverige-HUDDINGE: Rörmokeriarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tomtbergaskolan: Rörinstallationer AB 04
Referensnummer: HS/2019:198
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45330000 Rörmokeriarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar en komplett installation för vatten, avlopp och värme samt dagvatten inom byggnad, till fullt funktionsfärdig anläggning, vid om- och tillbyggnad av Tomtbergaskolan i Huddinge kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45332200 VA-arbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen