742774-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Telekommunikationstjänster – Upphandling av operatörstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av operatörstjänster
BeskrivningFörsvarsmakten avser att upphandla operatörstjänster. Upphandlingen är indelad i en Leverantörskvalificering Steg 1 och en Anbudsinbjudan Steg 2. Dateringarna för Steg 2 Anbudsinbjudan är ungefärliga och kan komma att ändras,övrig information som rör Steg 2 kan komma att ändras i det slutgiltiga upphandlingsunderlaget.
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 64200000 Telekommunikationstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92879:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning