742787-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Grävning och schaktning – Grävning och installation av serviskablar hos privatkunder
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Grävning och installation av serviskablar hos privatkunder
Beskrivning: Upphandlingen omfattar grävning, installation, projektledning och eventuellt tillståndsarbete av servicekablar hos privatpersoner.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45112000 Grävning och schaktning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:140289:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45112400 Grävning, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur