742908-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende vägar och annan utrustning – Skötsel av gatubelysning för Munkedals, Strömstads och Tanums kommuner
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSkötsel av gatubelysning för Munkedals, Strömstads och Tanums kommuner
BeskrivningEntreprenaden omfattar komplett skötsel och underhåll av all gatubelysning i kommunerna. Gatubelysningen kan finnas längs gator och upplysta platser i samhällen och öar i skärgården. Entreprenaden avser arbete med och ansvaret för skötsel samt underhåll av offentlig belysning på gator, vägar, GC-vägar och torg etc. I uppdraget ingår kontinuerlig kontroll av anläggningens säkerhet och funktion. Anbud lämnas per kommun.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50230000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende vägar och annan utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelSkötsel av gatubelysning för Munkedals kommun
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106871:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 50232100 Underhåll av gatubelysning, 34928500 Gatubelysning
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelSkötsel av gatubelysning för Strömstads kommun
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106871:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelSkötsel av gatubelysning för Tanums kommun
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106871:Lot:3