742910-2024 - Resultat
Sverige – Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster – Hållbarhetskonsulter
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelHållbarhetskonsulter
BeskrivningUpphandling av ramavtal för hållbarhetskonsulter
Intern identifierare2024-00044IN
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 90700000 Miljötjänster, 90710000 Miljöledning, 90712000 Miljöplanering, 90712100 Utvecklingsplanering för stadsmiljön, 90712200 Strategisk planering för bevarande av skogsmiljön, 90713000 Miljörådgivning, 90713100 Konsulttjänster för vattenförsörjning och avloppsvatten utom för byggprojekt, 90714000 Miljörevision
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000