743067-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster – Myggbekämpning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMyggbekämpning
BeskrivningUpphandlingen avser ett totaluppdrag avseende att utföra bekämpning av översvämningsmygg enligt redan inlämnad ansökan i Bilaga 1 samt att ta fram samtliga ansökningshandlingar inklusive underlag för tillstånd och dispenser som krävs för att kunna utföra myggbekämpning i Karlstads kommun under 2027.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117237:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 60400000 Flygtransport