743069-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Godshantering, lagring och tillhörande tjänster – Flyttjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFlyttjänster
BeskrivningVälkomna att lämna anbud i upphandlingen av Flyttjänster. Upphandlingen avser ett ramavtal för flyttjänster vilket exempelvis avser flytt av gods, nedmontering, uppmontering och magasinering.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106540:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 63110000 Godshantering, 63120000 Lagring och magasinering, 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 60100000 Vägtransporter