74333-2020 - ResultatSverige-Borås: Diverse entreprenader inom särskilda fackområden
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bearbetning av provstavar
Referensnummer: 19/43
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden
II.1.4.
Kort beskrivning
RISE Research Institutes of Sweden AB, RISE, genomför en ramavtalsupphandling åt RISE SWECAST AB i Jönköping och bjuder därför in potentiella anbudsgivare att lämna anbud i upphandlingen.
Upphandlingen omfattar bearbetning av provstavar främst dragprovsstavar och slagprovsstavar i olika material och hårdhet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45262670 Metallbearbetning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen