743483-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Telekommunikationstjänster – Upphandling av kontaktcenter med tillhörande tjänster för 1177
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av kontaktcenter med tillhörande tjänster för 1177
BeskrivningDenna upphandling omfattar kontaktcenter med tillhörande tjänster för 1177. Inera avser att teckna avtal med en leverantör för tillhandahållande av tjänsten. Tjänsten ska levereras som en SaaS tjänst där leverantören har ett helhetsansvar vilket innebär teknik, drift, underhåll, utveckling, support och kundkonfiguration.
Intern identifierare2025060009
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 64200000 Telekommunikationstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000