743565-2023 - ResultatSverige-Växjö: Ljustekniska tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ljud- och ljusteknik till evenemang
Referensnummer: KS 2022-00588_2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71318100 Ljustekniska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ljud- och ljusteknik till evenemang i Växjö kommun.
Anbudsgivaren ska erbjuda den kvalité av tjänst som behövs från små till stora evenemang, och som kan genomföras inomhus såväl som utomhus. För mer information se Bilaga 2, Exempel på evenemang.
Leverantören ska möta större artisters krav på rider.
Leverantör ska erbjuda hög tillgänglighet, eftersom evenemang inträffar på kvällstid, helger och sommartid och ibland med kort varsel
Beräknad volym
Ramavtalets uppskattade värde under avtalstiden uppgår till 4 Mkr SEK. Några garanterade värde lämnas inte.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
92370000 Ljudteknikertjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Omfattning