74361-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Marin utrustning – Reservdelar till propelleraggregat - Kongsberg
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelReservdelar till propelleraggregat - Kongsberg
BeskrivningUpphandling av ramavtal avseende reservdelar till propelleraggregat inklusive styrsystem av fabrikat Kongsberg, Rolls Royce, Aquamaster samt Ulstein. Avtalet omfattar även teknisk telefonsupport och support på plats.
Intern identifierareKOM-418564
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34930000 Marin utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 34934000 Propellerblad
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareReservdelar till propelleraggregat - Kongsberg