Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upplysningsdatabastjänst
Referensnummer: 2021/1157
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48614000 Datainsamlingssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar tillgång till en webbaserad upplysningsdatabastjänst som innehåller aktuell information för personupplysning samt information om företag, fastigheter och fordon för myndigheter inom Sveriges Domstolar i enlighet med upphandlingsdokumenten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 25 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48614000 Datainsamlingssystem, 72314000 Datainsamlings- och kollateringstjänster, 72320000 Databastjänster, 72322000 Datahantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen