See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandlingskonsulter
Beskrivning: Upphandling av ramavtal för upphandlingskonsulter
Intern identifierare: ÅM2025-399
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79418000 Konsulttjänster för upphandling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Upphandlingskonsulter allmän del
Beskrivning: Upphandlingens mål och syfte är att tillgodose Åklagarmyndighetens behov av upphandlingskonsulter. Syftet är att Åklagarmyndigheten ska ha tillgång till kompetenta upphandlare som kan stötta verksamheten med effektiva, affärsmässiga, hållbara, rättssäkra och värdeskapande inköp. Upphandlingarnas art, omfattning och komplexitet kan variera. Likaväl som beställarnas erfarenhet och kompetens inom upphandlingsområdet. Leverantören ska därför ha en god kapacitet och förmåga att tillsätta upphandlingskonsult med rätt kompetens för att ge stöd vid respektive upphandling.
Intern identifierare: 1761837-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: A: Upphandlingskonsulter Varor och tjänster
Beskrivning: Upphandlingskonsulter Varor och tjänster.
Intern identifierare: 1766676-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: B: Upphandlingskonsulter IT
Beskrivning: Upphandlingskonsulter IT
Intern identifierare: 1766680-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: C: Upphandlingskonsulter Entreprenad
Beskrivning: Upphandlingskonsulter Entreprenad
Intern identifierare: 1766741-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: D: Upphandlingskonsulter Tekniska konsulter
Beskrivning: Upphandlingskonsulter Tekniska konsulter
Intern identifierare: 1778363-4