2. Förfarande
Förfarande
Titel: Järnvägsparken 65+ v2
Beskrivning: Upphandlingen avser ny upphandling av samma objekt som tidigare annonserats men som avbrutits. Justeringar i FFU har genomförts. Projektet och totalentreprenaden omfattar nybyggnation av flerbostadshus för hyresgäster där målgruppen är personer 65 år eller äldre. Två huskroppar i sex våningar inklusive vind sammanlänkas med envåningsbyggnad med lokaler. Rivning av befintlig gårdsbyggnad samt uppförande av nytt gårdshus ingår. Totalt 48 hyreslägenheter, 2–3 ROK, i centrala Tibro
Intern identifierare: 25/2
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45211000 Anläggningsarbeten för flerfamiljshus
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000