2. Förfarande
Förfarande
Titel: Saneringstjänster ramavtal
Beskrivning: Ramavtalet omfattar löpande avrop av saneringstjänster i Helsingborgshems fastighetsbestånd företrädesvis med kvarboende hyresgäster och pågående verksamhet. under ramavtalets giltighetsperiod, dock som längst till dess gällande takvolym har uppnåtts. Områdesindelning Ramavtalet är uppdelat i två områden, Norra upphandingsområdet och Södra upphandlingsområdet.
Intern identifierare: 23/37
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90920000 Sanering av anläggningar
Ytterligare klassificering (cpv): 45262660 Asbestsaneringsarbete, 90722200 Miljösanering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Ramavtal sanering