743838-2023 - ResultatSverige-Karlskrona: Tyngre motorfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
6 st lastbilar med fyrfackskåp
Referensnummer: 2023/271 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34140000 Tyngre motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avser ”6 st lastbilar med fyrfackskåp”
Omfattning
Affärsverken har för avsikt att köpa 6 st lastbilar med fyrfackskåp, med tillhörande serviceavtal.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34133000 Ledade lastbilar, 34144000 Motorfordon för särskilda syften
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen